رفع مشکل اتصال هدفون های بی‌سیم شیائومی و بیسوس

اگر صدای یکی از گوشی های هدفون شما از اون یکی بیشتر یا کمتره و یا حتی اگه حس می کنید صدا رو با نویز دریافت می کنید حتما با پشتیبانی فروشگاه اینترنتی وارکالا تماس بگیرید تا همکاران ما شما رو راهنمایی کنن؛ چرا که این مشکل با ریست کردن ساده بر طرف نمیشه.
رفع مشکل اتصال هدفون های بی‌سیم شیائومی و بیسوس

سلام عرض میکنم خدمت تمامی مشتریان عزیز وارکالا

محمد باقرزاده هستم، مدیر عامل فروشگاه اینترنتی وارکالا و در خدمتون هستم با آموزش رفع مشکل صدای هدفون.

 اگر یکی از هدفون های شیائومی یا بیسوس رو خریداری کرده اید ولی صدای یکی از گوشی ها کمتر از اون یکیه یا صدار رو با نویز دریافت می کنید، باید بگم که نیازی به مرجوعی نیست. چرا که هدفون مورد نظر خراب نیست و فقط ایراد از گوشی موبایل شماست.

حالا شاید بگید چرا من این همه مطمئن حرف می زنم؟

بعد از چند تا مرجوعی از هدفون ها، یکی از این هدفون ها رو برای استفاده شخصی خودم برداشتم. مشتری اعلام کرده بود که صدا نویز دارد و صدای گوشی سمت چپ از راستی کمتره. بعد از اینکه هدفون به دستم رسید هدفون رو به گوشی موبایل وصل کردم و دیدم که کاملا سالمه و بدون هیچ مشکلی کار میکنه. بعد از مدت ها به صورت اتفاقی گوشیم رو به تنظیمات کارخانه ای برگردوندم و وقتی اومدم مثل همیشه از هدفونم استفاده کنم دیدم که همون طور که مشتری گفته بود صدای یکی از گوشی ها کمتر از اون یکیه و نویز داره. این طوری شد که فهمیدم مشکل از تنظیمات تلفن همراهه و نه هدفون. این روش رو روی چند تا از هدفون های مرجوعی تست کردم و دیدم که مشکل همشون برطرف شد. در نتیجه مطمئن شدم که همه هدفون ها سالم هستند و فقط مشکل از تنظیمات تلفن همراهه. برای آموزش و رفع این مشکل با فروشگاه وارکالا تماس بگیرید و یا در اینستاگرام یا واتساپ وارکالا پیام بدید تا بهتون آموزش بدیم که چه طور این مشکل برطرف میشه. 

این مشکلات بیشتر برای هدفون های بی سیم شیائومی یا بیسوس اتفاق می افته که نیاز به بررسی تنظیمات تلفن همراه داره. پس اگر هدفون بیسیم بیسوس یا شیائومی رو از هر فروشگاهی خریداری کردید و دیدید که این مشکلو داره، می تونید با وارکالا تماس بگیرید تا همکاران ما شما رو راهنمایی کنن.