Loading...

اپل استارتاپ جدیدی را از آن خود کرد؛ افشای یکی از ویژگی‌های آیفون سال 2020

|
اپل استارتاپ جدیدی را از آن خود کرد؛ افشای یکی از ویژگی‌های آیفون سال 2020

اپل استارتاپ جدیدی را از آن خود کرد؛ افشای یکی از ویژگی‌های آیفون سال 2020

افشای یکی از ویژگی‌های آیفون سال 2020

در سال‌های گذشته، معمولاً روند کار به این شکل بوده که بعد از خرید یک استارتاپ جدید توسط کمپانی اپل، یکی از ویژگی‌های آیفون سال آینده و یا خدمات جدیدی از این شرکت معرفی می‌شوند. در واقع، اپل با استفاده از ایده‌ها و فعالیت‌های اولیه‌ی شرکت‌ها و استارتاپ‌های کوچک، و ترکیب آن با امکانات و جامعه‌ی بزرگ کاربران خود، سرویس‌های بزرگ و پرسودی را ارائه می‌کند. می‌توان از جمله بزرگ ترین اقدامات Apple در این راستا، به راه اندازی سرویس اپل موزیک، با خرید شرکت Beats توسط Apple اشاره کرد. از دیگر خریدهای شرکت Apple در سال‌های گذشته، خرید یک استارتاپ فعال در حوزه‌ی تکنولوژی‌های بیومتریک را با نام AuthenTec در سال 2012 بود. یک سال بعد، تکنولوژی تاچ آی دی به عنوان ویژگی برتر iPhone 5s معرفی شد. اپل این استارتاپ را با مبلغ 256 میلیون دلار خریداری کرد اما سودی که از طریق آیفون 5 اس عاید این شرکت شد، خیلی بیشتر از از مبالغ بود. بعد از این اقدام، استفاده از سنسورهای اثر انگشت در گوشی‌های هوشمند به طور فزاینده‌ای رشد داشت اما همواره آیفون‌های Apple یکی از بهترین و امن‌ترین سنسورهای اثر انگشت را در میان عناوین پر تعداد بازار داشتند.

یکی دیگر از مواردی که می‌توان در ادامه‌ی این بحث به آن اشاره کرد، خرید یک شرکت فعال در حوزه‌ی طراحی دوربین‌های عکاسی به نام LinX Computational Imaging Ltd بود که بعدها نتیجه‌ی خود را با پیشرفت کیفیت دوربین‌های آیفون 2015 نشان داد. حتی در سال‌های قبل، و در زمان زعامت استیو جابز نیز شاهد این گونه اقدامات در کمپانی Apple بودیم. یکی از برجسته‌ترین موارد، به خرید استارتاپ سازنده‌ی دستیار صوتی سیری در سال 2010 مربوط می‌شود. شرکت سیری در آن زمان اپلیکیشنی به نام Siri را در اپ استور به ثبت رسانده بود و برنامه داشت تا اپلیکیشن خود را برای سیستم عامل اندروید و بلک بری او اس نیز منتشر کند. اما بعد از واگذاری این شرکت به کمپانی Apple، آیفون‌های محبوب 4s به همراه دستیار صوتی Siri معرفی شده و این تکنولوژی به طور انحصاری به گوشی‌های اپل محدود شد.

اما سال گذشته، Apple بار دیگر اقدام به خرید یک استارتاپ جدید کرد. Texture نام شرکتی بود که با مبلغی نامعلوم به کمپانی اپل واگذار شد. کاربران با استفاده از خدمات این شرکت می‌توانستند با پرداخت یک حق اشتراک مشخص، خدمات بیش از 200 مجله‌ی دیجیتالی را در گوشی‌های هوشمند خود دنبال کنند. بعد از خرید استارتاپ Texture توسط اپل، شایعاتی مبنی بر ارائه‌ی سرویس News+ در آیفون‌های سال آینده‌ی اپل بر سر زبان‌ها افتاد. اتفاقی که یک سال بعد به حقیقت پیوست.

 

آیفون‌های 2020 و ادامه‌ی مسیر اپل

آیفون‌های 2020 و ادامه‌ی مسیر اپل

به نظر می‌رسد که با ادامه‌ی روند سیستم خرید استارتاپ‌های اپل، در آیفون سال 2020 نیز شاهد استفاده از نسل جدید تکنولوژی واقعیت افزوده و انیموجی‌ها و میموجی‌های جدید باشیم. چرا که Apple اخیرا با خرید استارتاپی به نام IKinema، به فکر ایجاد تغییر در حوزه‌ی واقعیت افزوده‌ی آیفون‌های سال آینده‌ی خود است. اطلاعاتی در رابطه با مبلغ این قرارداد منتشر نشده اما حوزه‌ی فعالیت شرکت IKinema در زمینه‌ی واقعیت افزوده، ثبت چهره‌ی افراد در ویدیو و تبدیل آن به کاراکترهای انیموجی مربوط می‌شود. این شرکت، که یک استارتاپ بریتانیایی محسوب می‌شود، فعالیت‌های موفقیت آمیزی در حوزه‌ی واقعیت مجازی و بهبود تجربه‌ی کاربری نسل جدید بازی‌های ویدیویی داشته است. البته IKinema نخستین شرکتی نیست که در این حوزه توسط Apple خریداری می‌شود؛ اپل در سال 2015، شرکت FaceShift را در حوزه‌ی انیمیشن‌های سه بعدی و فناوری واقعیت افزوده به مجموعه‌ی خود اضافه کرد. FaceShift یکی از مهم‌ترین توسعه دهندگان فناوری انیموجی‌ها و میموجی‌ها در آیفون‌های جدید اپل محیوب می‌شود.

 

خدمات شرکت IKinema در آیفون‌های سال 2020

تحول سرویس واقعیت افزوده‌ی اپل در انیموجی‌ها و میموجی‌ها

وبسایت رسمی شرکت IKinema بعد از انتشار خبر خرید آن توسط Apple از دسترس خارج شده و نمی‌توان سوابق فعالیت آن را مشاهده کرد. اما در ویدیوهایی که در سرویس یوتیوب به اشتراک گذاشته شده، می‌توان برخی از فعالیت‌ها و ویژگی‌های تکنولوژی انیمیشن‌های سه بعدی آن‌ها را مشاهده کرد. در یکی از از این ویدیوها، نحوه‌ی تبدیل حرکات انسان و یا هر جسم متحرک به انیمیشن‌های یه بعدی توضیح داده شده است. IKinema در بیانیه‌ای، شرکت خود را بدین شکل توصیف می‌کند:

«تکنولوژی IKinema با ارائه‌ی یک تجربه‌ی واقع گرایانه و وضوح بالا، بازیکن را در فضای متحرک بازی‌ها غوطه‌ور کرده و زندگی تازه‌ای را به بازی‌ها می‌بخشد. فناوری IKinema هزینه‌های تولید را کاهش داده و عرضه‌ی آن را تا 5 برابر افزایش می‌دهد.»

با مشاهده‌ی ویدیوهای منتشر شده از فعالیت این شرکت در سرویس یوتیوب، می‌توان پیش بینی کرد که اپل با خرید IKinema به دنبال تحول سرویس واقعیت افزوده‌ی خود در انیموجی‌ها و میموجی‌هاست. انیموجی‌ها، اموجی‌های متحرکی هستند که حرکات و ویژگی‌های چهره‌ی افراد را تقلید می‌کنند. در این ویدیوها، برخی از حقه‌های سینمایی همچون پرده‌ی سبز نیز به نمایش گذاشته می‌شود که Apple می‌تواند در برخی از خدمات جدید خود مانند Apple TV Plus یا تولید بازی برای سرویس Apple Arcade از آن‌ برخوردار باشد. البته اپل هنوز بازی یا برنامه‌ای را در سرویس آرکید ارائه نکرده و بر اساس اخبار منتشر شده، هنوز قصدی هم برای این کار ندارد. با این حال، با خرید استارتاپ‌هایی مانند IKinema می‌توان به اینده‌ی خدمات اپل در حوزه‌ی بازی و سرگرمی نیز امیدوار شد.

 

ورود اپل به دنیای بازی سازی

Apple تا کنون شرکت‌ها و استارتاپ‌های بزرگ و کوچک زیادی را از آن خود کرده که هنوز رکورد بزرگترین خرید این کمپانی به Beats Audio تعلق دارد. Beats با مبلغی در حدود 3 میلیارد دلار و در سال 2014 به کمپانی اپل واگذار شد. در واقع، هدف اصلی اپل از خرید این شرکت، تصاحب سرویس Beats Music بود که در زمان خرید، تنها 111 هزار عضو داشت. یک سال بعد از خرید این شرکت توسط اپل، سرویس اختصاصی Apple Music راه اندازی شد که هم اکنون یکی از بزرگترین سرویس‌های موسیقی جهان محسوب می‌شود. Apple در حال حاضر علاوه بر موضوعات تخصصی مانند آیفون‌ها، آیپدها و کامپیوترهای شخصی خود، روی موضوعات ترند و متفاوتی مانند خودروهای خودران نیز سرمایه گذاری می‌کند. لذا با توجه به تنوع فعالیت‌های اخیر این شرکت در حوزه‌های مختلف، انتظار ورود به دنیای بازی سازی، نمی‌تواند توقع بی موردی باشد. به خصوص با توجه به فعالیت‌های تخصصی شرکت IKinema در زمینه‌های مختلف گیمینگ و واقعیت مجازی، می‌توان خرید این استارتاپ توسط Apple را گامی در جهت ورود به دنیای گیمینگ در نظر گرفت.

0
نظرات
  ارسال نظر
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • 28421177 021 | 28423413 021
  • هفت روز هفته ، ۲۴ ساعت شبانه‌ روز پاسخگوی شما هستیم
  • payinplaceپرداخت در محل
  • express-deliveryتحویل اکسپرس
  • originial-guaranteeضمانت اصل بودن کالا
  • price-gurantee7 روز ضمانت بازگشت
  logo-samandehi